Wednesday , September 18 2019
Home / turkey / Dikkat! Başladı geliyor! – Son Dakika Haberler

Dikkat! Başladı geliyor! – Son Dakika HaberlerEdirne'de kuvvetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kentte kuvvetli sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokakları su bastı. Su birikintilerinin trafik akışına engel olması nedeniyle hamlhami Ertem il Muammer Aksoy Caddeleri bazı tali yollar trafiğe kapatıldı.

Suların biriktiği bazı alt geçitlerde mahsur kalan araçlar çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı.

KUM TORBALI ÖNLEM

Dikkat Başladı geliyor

Koca Sinan Mahallesi'ndeki bir zel hastanenin acil servis girişine kum torbaları yerleştirilerek önlem alındı. Bir süre önce meydana gelen sağanak sırasında da söz konusu hastanenin acil servisini su basmıştı.

Yolların su altında kalması nedeniyle araçlar trafikte güçlükle seyretti. Bazı sürücüler araçlarını bırakıp yola yaya olarak devam etti.

Polis ekipleri, trafiğin yoğun olduğu caddelerde sürücülere uyarılarda bulundu.

"DEVAM EDECEK"

class = 'cf'>

Meteoroloji yetkilileri, kuvvetli sağanağın aralıklarla devam edeceğini kaydetti.

Meteoroloji yetkilileri, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara dikkatli ve tedbirli davranundlmasyt.

ANSTANBUL DA LİSTEDE

Meteoroloji'nin son verilerine g Cure Cumartesi İstanbul'da da yerel olmak üzere sağanak bekleniyor.

BURSA 20 ° C, 26 ° C

Par bulalı yer yer çok bulutlu, Cumartesi yerel olmak üzere sağanak ve görültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg / m2) olması bekleniyor.

ANSTANBUL 22 ° C, 28 ° C

Parçalı yer yer çok bulutlu, Cumartesi yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 17 ° C, 27 ° C

Parçalı yer yer çok bulutlu, Cumartesi yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 21 ° C, 25 ° C

Par bulal bul yer yer çok bulutlu, sağanak ve görültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Cumartesi sabah saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg / m2) olması bekleniyor.

EDİRNE: Doğusu ve Edirne çevreleri Cu Cumartesi bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Cumartesi sabah saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Bursa'da yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg / m2) olması bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de Cumartesi günü için sağanak uyarısı yapılmıştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Marmara'nın doğusunda (Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Bursa) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın sabah saatlerinden gece saatlerine, Batı Karadeniz Bölgesi'nde beklenen şiddetli sağanağın da öğle saatlerinden pazar akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyordu.

3 DALE DAHA UYARI YAPILDI

class = 'cf'>

Ankara, Kırıkkale ve Çankırı'da cumartesi sağanak ve görültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Ankara, Kırıkkale ve Çankırı'da beklenen sağanak ve görültülü sağanak cumartesi öğleden itibaren etkili olacak. Yağışların pazar sabahına kadar yerel olarak kuvvetli gerçekleşmesi bekleniyor.

Muhtemel su baskını, ani sel, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kapüçül dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


Source link