Wednesday , September 18 2019
Home / turkey / Selvi Kılıçdaroğlu, Başak Demirtaş, Aygün Demirtaş Dilek İmamoğlu'ndan sürpriz buluşma: "Dileğim barış ve demokrasi"

Selvi Kılıçdaroğlu, Başak Demirtaş, Aygün Demirtaş Dilek İmamoğlu'ndan sürpriz buluşma: "Dileğim barış ve demokrasi"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'.n eşi Başak ve kardeşi Aygün Demirtaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem .mamoğlu'nun eşi Dilek .mamoğlu Bakırköy'de bir restoranda buluştu.Buluşmada Başak Demirtaş'ın doğum günü kutlamak için pasta da kesildi. Dilek İmamoğlu Başak Demirtaş’a bir fular hediye etti.

Ba Demak Demirtaş buluşmayı çok anlamlı ve önemli bulduğunu belirtti. Demirtaş, “Biz kadınlar birbirimizi iyi anlayabiliriz. Ama haksızlık ve hukuksuzluğun bu kadar toplumun his kesimine sirayet ettiği bir dönemde, toplumsal kutuplaşmanın bu kadar arttığı bir ortamda politik alanda da bu dayanışmanın, demokrasinin da ya gorlenmes. Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların yaşanılan bu zorlukların dayanışmanın büyütülerek aşılacağna inanıyorum. Bu vesileyle de Selvi ve Dilek Hanım’a dayanışma buluşması için çok teşekkür etmek istiyorum. ”Dedi.

Buluşmaya ev sahipliği yapan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun e Selvi Kılıçdaroğlu da, “Bir arada oluşumuz önemli. Başak Hanım'ın da belirttiği gibi derin bir kutuplaşma var, bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarfetmek gerektiğini düşünüyoruz. Aslında daha önce de olabilirdi bu buluşma, belki de o zaman düşünülemedi. Başak Hanım'ın doğum günüymüş sanırım, doğum gününü de kutluyoruz. Gecikmiş bir doğum günü kutlaması ve bayramlaşma ziyareti oldu bu. Selahattin Bey'i de ben insan olarak çok seviyorum, kendisiyle hiçbir zaman yüz yüze gelmedim ama hep yüreğimiz kendisiyle. Bunu her fırsatta da ben dile getiriyorum. Oğlumun da ellzellikle selamları var, sanırım Selahattin Bey Sezgin Tanrıkulu'nun bir portresini çizmiş, ben görmedim ama 'Anne çok beğendiğimi söylersin' dedi; iletirseniz sevinirim kendisine "diye konuştu.

BBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun and Dilek İmamoğlu da şöyle konuştu:

"Ekrem de ben de onun ilçe başkanlığından beri, siyaset yapan insanların birbirleriyle ailecek tanışmasını önemli buluyoruz. Bu buluşmaların kimi zaman toplumu da rahatsı eden siyasetin sert yüzünün yumuşamasına katkı sunacağına inananlardanım. Bugün bu kadarız ama gelecekte belki masamız genişler, ben genişlemesinden memnuniyet duyarım kendi adıma. Bugün de Başak hanımla ve selahattin beyin kızkardeşin ile ilk kez tanışmış oldum. Memnun da oldum. Selvi hanımla zaten aynı aileyiz. Ba .ak hanımın bir ka gçn önceki doğumgünü buluşmaya da vesile oldu. Bir daha doğumgününü umut ederim eşiyle birlikte gönlünce kutlar. Dediğim gibi ke masamız çok daha genişlese, birbirimizi daha iyi tanısak. Umarım gerçek olur ”

"Dileğim barış ve demokrasi"

Ba Demak Demirtaş doğumgünü pastasını keserken, "şok teşekkür ederim, umuyorum çok daha zzür ​​günlerde, barış dolu, demokrasinin daok daü gğlü olduğu günleor hep birlikte."
Source link